KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9512707
nr 951 2707
Ester Henning
(1887-1985), Sverige
Blandteknik, Ester Henning (1887-1985), Stämpelsignerad, 'träd mellan två stenblock', 26x33 (löst blad)
Ester Henning, svensk målare och skulptör född i Färnebo i Värmland 1887, död 1985.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 30 mars 2015
kl 19:50:34
24/3 11:03:00
Ester Henning
Läs mer om Ester Henning